Home » Archive for 25 Qershor, 2021

Më shumë dialog në politikë çon në më shumë lidhje në shoqëri

Mr.Ali Hertica Si një qytetar me një interes mbi mesataren në politikë dhe demokraci, ju mund të prisni që unë të ngazëllehem kur shikoj një debat që zhvillohet në parlament ose këshill. Por, pavarësisht nëse ka të bëjë me përfaqësues të njerëzve që luajnë rolin e tyre në arenën e tyre ose në një program opinioni në radio ose televizion, unë jam gjithnjë e më... 

Kryetari i Kuvendit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi, takon Ardita Sinanin

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë së Veriut, z.Talat Xhaferi takohet me Kryetaren e Komunës së Preshevës, znj. Ardita Sinani dhe Kryetarin e Kuvendit z.Sami Salihu Postimi i znj. Sinani: “Ishte nderë që së bashku me kryetarin e Kuvendit Komunal të Preshevës z.Sami Salihu, të mirëpritemi sot në Shkup, nga Kryetari i Kuvendit të Republikës së Maqedonisë së Veriut, z.Talat... 

Binjakëzohet Presheva me Çairin, si mundësi për më shumë zhvillim

Kryetarja e Komunës së Preshevës znj. Ardita Sinani bashkë me kryetarin e Kuvendit z.Sami Salihu,u pritën nga kryetari i Komunës së Çairit z.Visar Ganiu, për nisjen e binjakëzimit të dy komunave duke patur parasysh mbështetjen dhe lidhjet ekzistuese mes komunash. Kryetarja Sinani deklaroi:𝐅𝐢𝐥𝐥𝐨𝐧 𝐛𝐢𝐧𝐣𝐚𝐤𝐞̈𝐳𝐢𝐦𝐢 𝐦𝐞 𝐂̧𝐚𝐢𝐫𝐢𝐧... 

Albin Kurti: I qëndroj prapa çdo deklarate për Ujmanin

Kryeministri Albin Kurti ka deklaruar se qëndrojnë prapa çdo deklarate për liqenin e Ujmanit dhe se dialogu mes Kosovës e Serbisë do të ketë një kapitull të ri. Ai edhe gjatë pasdites ka bërë të ditur se nuk ka arritur që të lexojë raportin e fizibilitetit të nxjerrë nga Departamenti Amerikan për Energji. Veçse këtë shtoi se duhet ta bëjnë fillimisht ekspertët. Shefi... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress