Home » Archive for 29 Qershor, 2021

Malcom Simmons më 12 korrik do të raportoj për skandalet e EULEX-it në Kosovë

Ligjvënësit kosovarë, të hënën e 12 korrikut do të kenë një seancë të rëndësishme. Në Kuvendin e Kosovës, nëpërmjet video-lidhjes do të paraqitet ish-kryetari i asamblesë së gjyqtarëve të EULEX-it, Malcom Simmons. Pas aprovimit nga Komisioni për Legjislacion, data 12 korrik është caktuar për të dëgjuar pretendimet e Simmonsit. Ky i fundit pritet të raportojë për... 

Aleksandar Vuçiq: Nisma për mini-Shengenin do të marrë emër të ri

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq ka thënë se në takimin e ardhshëm më 29 korrik pritet të ketë një emërtim të ri për nismën mini-Shengen. Ai këto komente i bëri sonte për televizionin Euronews, ku ka folur për takimin e ardhshëm me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe atë të Maqedonisë Veriore Zoran Zaev. “Në samitin e ardhshëm, ne do t’i japim... 

Anglia kualifikohet në çerekfinale të Evropianit, ra Gjermania

Anglia mposhtë Gjermanin, me rezultat 2:0, në ‘Wembley’. Pjesa e parë mes këtyre dy skuadrave të mëdha evropiane, ka prodhuar lojë mesatare, më disa raste të mira nga të dy anët përmes Sterling dhe Kane për anglezët dhe Werner tek skuadra gjermane. Fraksioni i dytë i këtij dueli solli lojë edhe më të mirë, sidomos nga ana e skuadrës angleze të cilët shënuan dy... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress