Home » Archive for 1 Korrik, 2021

Vuçiq kritika ndaj Kamberit: Ai dëshiron bashkimin e Luginës me Kosovën

Presidenti serb Aleksandër Vuçiq ka vazhduar me kritika ndaj deputetit shqiptar, Shaip Kamberi, për Kosovën dhe Luginën e Preshevës. Duke komentuar deklaratën e Kamberit i cili tha se “një Serbi e tillë nuk është e mirë edhe për vet serbët”, Vuçiq tha se deputeti shqiptar përveç që pajtohet me pavarësimin e Kosovës, kërkon edhe bashkimin e Luginës së Preshevës me... 

Ardita Sinani: Së shpejti Presheva vizitohet nga biznesmen turq

“Sot, pata nderin të mirëpritem në Beograd nga Ambasadori i Republikës së Turqisë në Serbi, z.Hami Aksoy. Në emër të qytetarëve të Komunës së Preshevës, e falenderova Shkëlqesinë e Tij, për përkrahjen dhe kontributin e Republikës së Turqisë, si një nga investuesit më të rëndësishëm në vend dhe në rajon. Bashkëbiseduam për dinamizimin e bashkëpunimit;... 

Kryeministri, Qeveria dhe Ministria e Shëndetësisë kanë gabuar me specializantët e mjeksisë

Nga Skënder S.KAPITI  Shkalla e mirëqënies së një shoqërie moderne matet me nivelin e lumturisë, mirëqënies,  arsimit dhe sidomos me shëndetin e popullatës. Shëndetësia në kohët moderne është prioriteti i prioriteve të politikave shtetërore, kombëtare e qeveritare sepse ka të bëjë direkt me shëndetin e popullit. Perendimi investimin kryesor e bën në shendetësi,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch