Home » Archive for 4 Korrik, 2021

KRYEREDAKTORI ALI DACI I DORËZOI “MIRËNJOHJE” VEPRIMTARIT REXHEP NIKÇI I MËRGATËS SHQIPTARE NË GJERMANI

Kryeredaktori i “Gazeta e Alpeve” për Malin e Zi e Sanxhak, publicisti, poeti, studiuesi, veprimtari politik e shoqëror, Ali DACI, këto ditë fundqershori, në studion e tij bibliotekare e të punës në Rrozhajë, ia dorëzoi veprimtarit të shquar Rexhep Nikçi “Mirënjohjen” e dhënë nga “Takimi i Gjakovëds, 2021”/ “Gazeta e Alpeve” me motivacionin përkatës “Për kontributet... 

Nacionalizmi shqiptar është nacionalizëm mbrojtës-shqiptarët nuk duhet të kenë frigë nga ai por duhet ta ujisin e ushqejnë sa ma mirë

Nue Oroshi Kohëve të fundit në botë e posaçërisht në Evropë, rrahen shpeshherë temat që kanë të bëjnë me nacionalizmin.Nacionalizmi nuk është i njëjtë tek të gjitha kombet dhe shtetët në përgjithësi.Ai ndryshon nga një komb tek kombi tjetër.Gjatë historisë kemi shumë lloje të nacionalizmave.Tek shtetet të cilat kanë sulmuar që të bëjnë zgjerimin e territoreve... 

Ne fund , progresiviteti mund demagogjin !

Prof.dr.Arber Neziri Jeta ka dinamiken e zhvillimi shume projekte dhe ide zhvillohen ne fillim nga njerzit e mire , te cilet si duket jan edhe idealiste. Po te mos ishte “idealizmi i semure “nuk do kishte projekte te zhvillimit te cilat per momentin e caktuar kan qene pozitive. I tille ishte edhe projektet e shtepive te ,, vllezerve ‘” te cilat jan arsyetuar ndoshta... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch