Home » Archive for 6 Korrik, 2021

Vlora Çitaku i quan “të neveritshme” deklaratat fyese të Vulinit për Vjosa Osmani

Ish-ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, i ka reaguar ministrit të Brendshëm të Serbisë, Aleksander Vulin, pasi tha deklarata fyese për presidenten e Kosovës, Vjosa Osmanin. Çitaku, me anë të një postimi në llogarinë e saj në ‘Twitter’, i ka cilësuar këto deklarata “të neveritshme”, pasi Vulin përdori fjalë fyese për përshkrimin fizik të presidentes. “Krejtësisht... 

Konceptet politike në parti

Mr.Ali Hertica Partitë politike duken të shkëputura nga shoqëria. Votuesi gjen mënyra të tjera për të shprehur (mos) kënaqësinë e tij. Prandaj pyetja është, si i tërheq shteti njerëzit përsëri në politikë, përtej vetëkënaqësisë së internetit dhe medias? Këto nuk janë kohë të arta për partitë klasike politike. Pothuajse në çdo zgjedhje në dekadën e fundit,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch