Home » Archive for 8 Korrik, 2021

Demokracia mbi idealete e definicionit dogmatik të vërtetave

Mr.Ali Hertica Jo rrallë shoh një studiues i cili paraqet rezultatet e punës së tij jashtë kullës së fildishtë, të shkencës, të detyruar për të justifikuar. Relevanca e afateve kohore të çështjes së pretenduar akademik. Shkencëtarët të cilët angazhohen me demokracinë sot, për të shpëtuar të paktën këtë pyetje të ngutshme. Nuk është e vështirë një letër... 

Sulejman Uglanin falënderon Konjufcën për Rezolutën që dënon gjenocidin serb

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Glauk Konjufca, së bashku me nënkryetaren, Saranda Bogujevci, kanë pritur sot në takim deputetët e koalicionit “Lugina e Bashkuar – SDA Sanxhak”, Shaip Kamberi, Enis Imamoviq, Nadije Beqiri, Mirsad Hoxhiq, Argjend Bajrami, Selma Kuçeviq, si dhe kryetarin e Partisë Aksioni Demokratik i Sanxhakut (SDA), Sulejman Uglanin. Me këtë rast, Sylejman... 

Profesori britanik fajëson BE-në për ngecjet në dialogun Kosovë-Serbi

Profesori nga London School of Economics, James Ker-Lindsay, e cilëson procesin e dialogut mes Kosovës dhe Serbisë si të ngecur, e fajin e hedh tek Bashkimi Evropian. Dita kur Kosova dhe Serbia do t’i normalizojnë raportet duket e largët. Roli i Brukselit si ndërmjetësues në këtë proces po shihet si i dobët. Profesori britanik, James Lindsay procesin e dialogut po e sheh si... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch