Home » Archive for 9 Korrik, 2021

MPB-ja serbe e fton në bisedë informative nënkryetarin e Bujanocit

Nënkryetari i komunës së Bujanocit, Shqiprim Musliu është ftuar në Policinë e Bujanocit me ftesën e Ministrisë së Punëve të Brendshme të Serbisë. Kjo, pasi ai largoi në fshatin Konçul të Bujanocit flamurin serb që ishte vendosur nga dikush në mënyrë ilegale tek varri i heroit Fatmir Ibishi duke e rikthyer aty flamurin kombëtar shqiptar. Ky është postimi i plotë ku... 

Albin Kurti në Greqi diskuton edhe për bashkëpunimin në fushën ushtarake

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në kuadër të vizitës në Athinë, takoi ministrin e Mbrojtjes Kombëtare të Greqisë, Nikolaos Panagiotopoulos, ku kanë diskutuar për rëndësinë e sigurisë dhe paqes në rajon dhe mundësitë e bashkëpunimit në fushën ushtarake mes Kosovës dhe Greqisë. Sipas një komunikate të Qeverisë, në këtë takim u vlerësua mbarëvajtja... 

“Takim i Gjakovës, 2021” Humanisti Ram GECI nderohet me Çmimin e Madh “Dardania”

“Takimi i Gjakovës, 2021”, organizuar nga “Gazeta e Alpeve” (gazetë Rajonale-PanShqiptare-NdërBallkanike), Shoqata “Drini, Gjakovë-Shkodër” dhe Komuna e Gjakovës, në bashkrendim me komuna e bashki dhe shoqata në Rrafshin e Dukagjinit e përgjatë brigjeve të Drinit, i mbajtur në Pallatin e Kulturës “Asim Vokshi” (salla e koncerteve), me 24 qershor 2021, në prani të... 

Demokracia negative.Kur politika, paraja,padrejtësia, vjedhja, korrupsioni, droga e krimi bëhen bashkë

Nga Skënder Sadri KAPITI Asnjë ideologji nuk e prish më shumë shoqërinë se sa një demokraci negative; se sa  pseudodemokracia e lirive të veseve,  poshtërsive dhe  korrupsionit; se sa ajo demokraci e  pakndëshkueshmërisë së bixhozit, prostitucionit, vjedhjes, krimit dhe drogës. Hidhni sytë shikoni dhe me gjakftohtesi  arsyetoni se a nuk është shoqëria... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch