Home » Archive for 11 Korrik, 2021

Reagim: Diplomacia e lartë nuk bëhet me të dëgjuara!

Reagim publik prononcimit të kryetares së Kosovës në gazetën “REPUBLIK” të Zvicrës në lidhje me Marrëveshjen ndërshtetërore për sigurimet shoqërore Zvicër – Kosovë Kur është prishur marrëveshja ndërshtetërore mes Kosovës dhe Zvicrës qytetarët tanë kanë qenë thellësisht të prekur dhe e kanë ndier veten të diskriminuar dhe të pambrojtur. Me këtë... 

Italia është kampione e re e Evropës në futboll pas 53 vitesh

Italia ka fituar me penallti nga Anglia me rezultat 3-2 në favor të italianëve. Saka nuk është treguar i saktë në penalltinë e fundit për anglezët.  Brenda kohës së rregullt  nuk ka pasur fitues.  Italia dhe Anglia kanë luajtur baraz.  Anglia e ka gjetur golin menjëherë qysh në fillim të ndeshjes, kur Luke Shaw në minutën e dytë... 

Një pyetje Albin Kurtit e Vjosa Osmanit

Nga Skënder Sadri KAPITI Së pari ju uroj suksese në drejtimin e punëve të shtetit të Kosovës. Albin dhe Vjosa kisha këtë pyetje publike për Juve.Që t’i realizoni premtimet tuaja për shtetndërtimin demokratik, modern, funksional e ligjor  dhe të efikasitetit në luftën kundër krimit, korrupsionit e tradhtisë duhet që në qeveri, në diplomaci, në presidencë... 

Sistemi politik për të modernizuar vendin tonë nuk është perëndimor

Ali Hertica “Demokracia liberale po përfundon. Sistemi politik për të modernizuar vendin tonë nuk është perëndimor, jo liberal dhe mbase as demokratik. “Këto nuk janë fjalët e një udhëheqësi autokratik të një vendi të botës së tretë, por vijnë nga Kryeministri hungarez Victor Orbán. Fakti që edhe një udhëheqës qeveritar i një anëtari të BE-së distancohet... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch