Home » Archive for 13 Korrik, 2021

Ardita Sinani: 𝐏𝐞̈𝐫𝐤𝐫𝐚𝐡𝐣𝐞 𝐟𝐢𝐧𝐚𝐧𝐜𝐢𝐚𝐫𝐞 𝐩𝐞̈𝐫 𝐦𝐛𝐢 𝟕𝟎𝟎 𝐛𝐢𝐳𝐧𝐞𝐬𝐞 𝐭𝐞̈ 𝐯𝐨𝐠𝐥𝐚 𝐝𝐡𝐞 𝐭𝐞̈ 𝐦𝐞𝐬𝐦𝐞

“Sot, qeverisja jonë ka realizuar pagesën e ndihmës financiare për 729 ndërmarrje të vogla dhe të mesme të komunës së Preshevës. Nga ky vendim, secili biznes përfiton një shumë në vlerë prej 20.576 dinarë, nga ana e buxhetit publik. Sado që ndihmë e vogël, ajo mund të jetë domethënëse , duke qenë se ekonomia jonë e vogël dhe e mesme është prekur më së shumti... 

Shoqata “Trojet e Arbrit” përmbyll me një sukses të jashtëzakonshëm përgatitjet për sesionin shkencor gjithëkombëtar që do të mbahët më, 18 korrik 2021 në Skënderaj

Shoqata”Trojet e Arbrit” njofton të gjithë opinionin shqiptar se ka përmbyllur më shumë sukses përgatitjet gjashtëmujore për mbajtjën e sesionit shkencor gjithëkombëtar me temën bosht: “Masakrat dhe krimet serbe,malazeze dhe të tjerëve në trojet shqiptare 1912 -1999 “. Këshilli organizativ së bashku me kryesinë i ka pranuar 83 tema për... 

Haradinaj: Kurti në vizitë turistike, deçanasit në gjendje të rëndë

Kryetari i AAK-së Ramush Haradinaj ka folur për helmimin e qytetarëve ne Deçan. Ai thotë se situata ishte shumë e rëndë. Ka kritikuar institucionet e vendit për vonesë të reagimit. “Ka qenë një gjendje lufte, gjendje e tmerrshme, shumë pacientë me simtope mjaft të vështira’, thotë Haradinaj. “Gjatë ditës së djeshme ka qenë e vështirë, sot për fat të mirë... 

Mjeku infektolog flet për gjendjen e qytetarëve të helmuar në Deçan

Infektologu Halil Komoni i cili mjekoi disa nga të dyshuarit për helmim në Deçan ka folur për rastin. Thotë se gjendja e pacientëve është stabile. “Ka tre ditë që po qarkullojnë lajme që vazhdimisht po lajmërohen pacientë të cilët kanë pengesa të helmimit me ushqim. Kjo epidemi faktikisht është përhapur në mënyrë hidrike duke qenë se pacientët të cilët kanë kërkuar... 

SHBA dhe Turqia armatosin ushtrinë e Kosovës

Nga Skënder Sadri KAPITI SHBA dhe Turqia dy aleatët strategjik të shqiptarëve, të Shqipërisë dhe Kosovës armatosin ushtrinë e Kosovës, gjë e cila tregon se SHBA dhe Turqia e njohin ushtrinë e shtetit të Kosovës. Nuk ka dyshim se së pari  SHBA, dhe Turqia e dyta janë  aleatë stategjik dhe besnik të shqiptarëve, të Shqipërisë dhe të Kosovës. Dhe kjo po t’i... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch