Home » Archive for 16 Korrik, 2021

Një sugjerim për Vjosa Osmanin dhe Lumir Abdixhikun

Nga Skënder Sadri KAPITI Lista “GUXO” ose të bashkohet me LVV-në ose  me LDK -në, ose do mbetet si LSI e Ilir Metës dhe Kryemadhit në Shqipëri. Qëndrimi më i fundit z.Abdixhiku më shumë të lë të kuptosh se ai i ka bërë ftesë Listës “GUXO” për bashkim. Tashmë pas humbjes së thellë të LDK-së dhe me largimin e klanit uzurpator të saj, pothuajse... 

Vullneti i përgjithëshem nuk duhet Thyer

Mr.Ali Hertica Pjesërisht në ditët tona,ka gjetur vend një pjesëmarrje e theksuar politike si vlerë me përshkrimin e ndryshimit që ndodh me njerëzit,në kalimin nga gjendja natyrore në gjendje shoqërore.E rëndësishme është që tani njerëzit nuk duhet të jenë nën pushtetin arbitrar të të tjerëve.Sipas vrojtimeve të gjendjes natyrore ,sfera politike del nga një sferë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch