Home » Archive for 17 Korrik, 2021

Të hënën kryeministri Kurti, do të ulët serish në tavolinën e bisedimeve përball presidentit serb, Aleksander Vuçiq

Të hënën në Bruksel do të zhvillohet takimi i dytë ndërmjet kryeministrit kosovar, Albin Kurti, dhe presidentit serb, Aleksander Vuçiq, në kuadër të dialogut për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve. Njohësit e çështjeve politike vlerësojnë se tema thelbësore e këtyre bisedimeve është krijimi i Asociacionit të komunave me shumicë serbe dhe njohja e pavarësisë... 

“Rreth 10,000 profesionistë të trajnuar janë larguar nga Ushtria e Serbisë”

Sindikata Ushtarake e Serbisë paralajmëroi se “për shkak të kushteve të këqija”, “afër 10,000 profesionistë të trajnuar” u larguan nga Ushtria Serbe në pesë vitet e kaluara dhe se gjendja e funksionimit të ushtrisë, kur bëhet fjalë për burimet njerëzore, është “larg asaj që tregohet për shtetin nga zyrtarët ushtarakë”, shkruan “Beta”. Në... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch