Home » Archive for 19 Korrik, 2021

Marrëveshja e plotë e Kurtit të cilën e prezantoi në Bruksel

Të hënën, nën ndërmjetësimin e Bashkimit Evropian, u zhvillua rundi i radhës i bisedimeve midis Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve. Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, tha se në takim me presidentin e Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka propozuar një marrëveshje me gjashtë nene, si deklaratë e paqes midis Kosovës dhe Serbisë, por shtoi se ajo u refuzua “ende... 

Argumenti i një evolucion anti-demokratik

Mr.Ali Hertica Ata që kufizohen në masmediat për informacionin e tyre dëgjojnë vetëm një mantra: qeveritë e teknokratëve janë një e keqe e domosdoshme, jo shumë demokratike, por akoma më e mirë se kaosi. Asnjë zë nuk argumenton se një evolucion anti-demokratik po ndodh këtu. Megjithatë rezistenca sociale duhet të vazhdojë të synojë deputetët e zgjedhur dhe jo teknokratët! Ka... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch