Home » Archive for 20 Korrik, 2021

MASAKRAT DHE KRIMET SERBE, MALAZEZE DHE TË TJERËVE NË TROJET SHQIPTARE 1912 -1999

Fjala e Hapjes e Kryetarit te Shoqatës së Intelektualëve Shqiptar ” Trojet e Arbrit”Mr.sc.Nue Oroshi në Sesionin e XVI Shkencor të mbajtur më 18 Korrik 2021 në Skënderaj me temen”MASAKRAT DHE KRIMET SERBE,MALAZEZE DHE TË TJERËVE NË TROJET SHQIPTARE 1912 -1999“ Të nderuar pjesëmarrës të këtij sesioni shkencor gjithëkombëtar, I nderuar... 

Sonja Biserko: Pasivizimi i adresave të shqiptarëve në Serbi, çështje politike

Presidentja e Komitetit Serb të Helsinkit, Sonja Biserko, ka deklaruar se çështja e shqiptarëve të ç’adresuar në Luginën e Preshevës është më tepër një çështje politike. Në një intervistë për Euronews Albania, Biserko ka nënvizuar se çështja, është peng e statusit të Kosovës, që për Beogradin është ende i pazgjidhur. “Të gjitha minoritetet jetojnë në... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch