Home » Archive for 21 Korrik, 2021

Kufijtë e një referendumi

Ali Hertica  Opinionet mbi instrumentet e demokracisë së drejtpërdrejtë, dhe referendume në veçanti, ndryshojnë shumë: ithtarët argumentojnë se referendumet janë mënyra më e mirë – dhe ndoshta e vetmja – për t’u marrë me qeverisjen me shumë shtresa dhe proceset e pretenduara të vendimmarrjes së pakontrollueshme në nivelin kombëtar dhe evropian, për... 

Ragmi Mustafi: Përfshirja e Luginës së Preshevës në dialogun Kosovë-Serbi është i pamohueshëm

Kryetari i Këshillit Nacional Shqiptarë, Ragmi Mustafi përmes një postimi në rrjetin social është shpreur se përfshirja e Luginës së Preshevës në dialogun Kosovë-Serbi tashmë është i pamohueshëm. Për Luginën e Preshevës është i rëndësishëm neni 3, “Reciprociteti në mbrojtjen dhe promovimin e të drejtave të pakicave” Mustafi ka shkruar se “me rifillimin e... 

Nëse Sali Berisha nuk ikën vetë, atëhere duhet ta largojë Partia Demokratike

Nga Skënder Sadri KAPITI Në Shqipëri nuk pati ndryshim dhe as rotacion politik me 25 Prill 2021, gjë që ishte mëse e domosdoshme pas atij dështimi dhe të asaj keqqeverisjeje të Edi Ramës. Por menjëhere pas zgjedhjeve erdhi për Sali Berishën “non grata” amerikane dhe nga Parlameni shqiptar shkarkimi i Ilir Metës. Dhe keto ndodhën edhe pse Qeveria bleu votat e qytetarëve.... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch