Home » Archive for 26 Korrik, 2021

Skënder Sadri Kapiti: Vëllezërit Kuka dhe Majlinda, Distria, Nora, Loriana e Akili e lartësuan kombin shqiptar si një komb të madh

Distria dhe Nora, gjithë kombi shqiptar krenohet me Ju. Edhe në këtë Olimpiadë xhudistet e Kosovws e stolisën Kosovwn   me ar.   Vëllezërit Kuka,  Dritoni dhe Agroni   si  dhe heroinat Majlinda, Distria, Nora e Loriana dhe Akili tashmë kanë bërë historinë dhe e kanë lartësuar në maksimum krenarinë kombëtare shqiptare... 

Ish-kryeministrja kroate solidarizohet me familjet e viktimave të aksidenti

Ish-kryeministrja kroate Jadranka Kosor përmes një postimi në rrjetin social Twitter, ka shkruar se bashkëndjenë dhimbjen me familjet e viktimave dhe të lënduarve në aksidentin e tmerrshëm që ka ndodhur në Kroaci, ku humbën jetën 10 persona dhe mbi 40 tjerë u dërguan për hospitalizim. Një autobus që po vinte nga Gjermania, transportonte qytetarë nga Kosova, ku në një moment... 

Xhelal Sveçla: Gjendja e të lënduarve është stabile

Ministri i Punëve të Brendshme të Kosovës Xhelal Sveçla ka dhënë detaje të reja lidhur me gjendjen e pacientëve të shtrirë në spitalin e Brodit në Kroaci, pas aksidentit tragjik. Ai në një prononcim përmes telefonit në Debat Plus të TV Dukagjini ka bërë të ditur se momentalisht në Kroaci janë 16 qytetarë të shtrirë në spital, prej tyre një në Slavonski Brod dhe... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress