Home » Archive for 2 Gusht, 2021

Driton Kuka: Do të fitojmë medalje aq sa numri i rrathëve olimpikë

Trajneri i Kosovës në xhudo, Driton Kuka, ka thënë se beson që numri i medaljeve që do t`i fitojë do të jetë aq sa është numri i rrathëve olimpikë, pra pesë. Nga aeroporti i Prishtinës ai ka thënë se në Tokio morën medalje më shumë se sa që besuan.  “Unë si trajner besoj t’i fitojë edhe dy medalje dhe t’i bëjmë pesë, aq sa janë pesë rrathët olimpik.... 

Marrëdhëniet në mes të gjuhës dhe mendimit

Mr.Ali Hertica  Është e qartë se supozimet në lidhje me ndikimin e aspekteve gjuhësore të korrektësisë politike në marrëdhëniet në mes të grupeve bazuar në supozimin se ekziston një lidhje midis gjuhës nga njëra anë dhe të menduarit  si dhe sjelljen e njerëzve në anën tjetër.   Mbi unikalitetin e kësaj marrëdhënie, megjithatë, nuk ka konsensus... 

Fundi pa lavdi i Berishës, si fund i një të lavdishmi tjetër të rrejshëm

Nga Skënder Sadri KAPITI   Tani përfundoi epoka Berisha dhe  e berishizmit. Fundi i tij është një fund palavdie anipse ai u mundua që ta shënojë e përjetësojë  veten si të lavdishën. Fatkeqësisht të lavdishëm, të fuqishëm dhe “burrështetas” të  madh Berishën e bënë  edhe SHBA-të që  e mbështetën si  President, dhe... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress