Home » Archive for 14 Tetor, 2021

Nue Oroshi: Institucionet e Kosovës duhet të ngrisin një padi ndërkombëtare për kriminelin Aleksandër Vuçiq

Krimineli Aleksandër Vuçiq njihet qartë se është pasardhësi politik i kriminelit Millosheviq.Ai ka qenë edhe ministër në Qeverinë e Millosheviqit si dhe udhëheqës i Partisë Radikale Serbe të kriminelit Sheshel. Institucionet e drejtësisë në Kosovë së bashku me avokatët e juristet vendor dhe ndërkombëtar të shteteve mike të shqiptarëve duhet sa më shpejt të ngrisin një... 

ARDITA SINANI: 𝐓𝐀𝐒𝐇𝐌Ë 𝐌𝐄 𝐏𝐀𝐍𝐀𝐈𝐑 𝐓Ë 𝐋𝐈𝐁𝐑𝐈𝐓 𝐃𝐇𝐄 “𝐀𝐑𝐓 𝐌𝐔𝐑𝐀𝐋”

Postimi i znj. Sinani: “Panairi i librit dhe “Arti Mural” janë dy projektet e reja që do të mbështetën bashkërisht nga Ministria e Kulturës së Republikës së Shqipërisë dhe Bashkia e Tiranës. Falenderova përzemërisht Ministren e Kulturës, znj.Elva Margariti dhe kryetarin e Bashkisë së Tiranës, z.Erion Veliaj, për përkrahjen e tyre për këto dy projekte... 

Nue Oroshi: Me votën për Bekim Jasharin Skënderaj do të nderoj mbarë shqiptarinë

Kryetari aktual i Skënderajt dhe kandidati për një mandat të dytë Bekim Jashari është pinjoll i familjes emblematike Jashari nga Prekazi i Skënderajt.Ai është njëri ndër pak burrat e mbijetuar të kësaj familje i cili për një dekadë e gjysmë pati një obligim familjar që ta ringrisë familjen Jashari. Pas rigjallërimit të kësaj familje atdhetare filloj të mëndoj edhe... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress