Home » Archive for 21 Tetor, 2021

Botime – Arif Molliqi boton vepër të re poetike

Ka dalë nga shtypi, nën përkujdesjen e shtëpisë botuese “Armagedoni”, vepra më e re me poezi e autorit Arif Molliqi, me titull Im atë të shtunave më blinte këpucë llastiku. Sipas botuesit të veprës, Berat Armagedoni, Arifi vazhdon të shkruajë me varg të lirë për lirinë e Kosovës, për çmimin e lirisë, për njerëzit më të dashur që s’i ka më dhe vazhdon të ndiejë... 

SHBA mbështetë forcën e sigurisë së Kosovës, FSK edhe me 840 rekrutë

Kosova ka siguruar mbështetje ushtarake për Forcën e Sigurisë së Kosovës nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, pas tetë ditë qëndrimi atje, ku u prit edhe nga i dërguari për Ballkanin nga Departamenti i Shtetit, Gabriel Eskobar, deklaroi se do të ketë thellim të bashkëpunimit me gardën e Ajovës. “Zbarkimi paqëruajtes përkrah ushtrisë... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress