Home » Archive for 23 Tetor, 2021

Komuniteti Shqiptar në New York organizon protestë para konsullatës së Serbisë

Komuniteti Shqiptar në bashkëpunim me komunitetin Kroat dhe atë Boshnjak do të organizojnë një protestë para konsullatës se Serbisë me   moton: “RALLY FOR HER JUSTICE”. Kjo protestë ka të bëjë me ngritjen e zërit kundër shtetit serb, shtet ky i cili ka bërë krime të paimagjinueshme në Gadishullin Ballkanik, shtet I cili përmes spastrimit etnik, vrasjeve... 

Shaip Kamberi: Nuk mund të ketë “Open Balkan” pa Kosovën

Deputeti i Kuvendit të Serbisë nga Lugina e Preshevës, Shaip Kamberi tha në Shkodër se presidenti Aleksandër Vuçiq po shtyp shqiptarët” dhe se ai “ka lidhje të forta me Kinën dhe me Rusinë”. Ai tha se në Shkodër bashkëbisedoi me diplomatë të ndryshëm shqiptarë, ndërmarrës dhe humanistë, përfaqësues të shqiptarëve nga Malësia e Madhe, Mali i Zi dhe Kosova. Deputeti... 

Ekipit i boksit sërish nuk lejohet të hyjë në Serbi!

As për herën e dytë, ekipi i boksit të Kosovës, nuk është lejuar të hyjë në Serbi, për të marrë pjesë në Kampionatin Botëror të boksit, që nesër nis në Beograd të Serbisë. Pas konsultimeve mes KOK-ut, AIBA-s dhe Komitetit Olimpik Ndërkombëtar, dhe me rekomandim të AIBA-s, ekspedita e boksit u nis sonte drejt pikës kufitare në Merdarë, pa veshur uniformën me simbole... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress