Home » Archive for 25 Tetor, 2021

Escobar: Marrëdhëniet tona me Serbinë janë të komplikuara

Zëvendësndihmës sekretari i SHBA-së për çështjet e Evropës dhe Euroazisë, Gabriel Escobar, ka thënë se marrëdhëniet e vendit të tij me Serbinë “nuk janë as të mira e as të këqija”. “Janë të komplikuara”, tha Escobar në një intervistë për Al Jazeera. Ai ka thënë se presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të ketë përkrahjen e SHBA-së përderisa ndjek... 

David Phillips: Asociacioni është i tepërt

Njohësi i politikave të Ballkanit, David Phillips, ka deklaruar se marrëveshja për asociacionin e komunave me shumicë serbe është e dëmshme për Kosovën. Phillips tha për TV Dukagjini se Prishtina zyrtare duhet të kërkojë të drejta për shqiptarët e Preshevës siç kanë serbët në Kosovë. “Asociacioni është i tepërt. Kushtetuta e Kosovës parasheh një seri masash... 

Ja pse PD e Basha kërkojnë Vetting për politikanët dhe kush janë kundër

Nga Skënder Sadri KAPITI Vetting-u është një proces  i pandërprerë në demokraci, sepse vetë demokracia është vullnet dhe interes i përgjithshëm , e ndërsa politika gjithmonë punon kundër demokracisë sepse politika sheh interesa  të ngushta personale, klanore e grupi interesi. Vetë zgjedhjet demokratike që mbahen një herë në 4 vite,ato janë një Vetting i madh... 

Ofertë Speciale nga CIT për studime Master!

Është koha për të investuar edhe ju në karrierën tuaj dhe ti ofroni mundësi vetes për të qënë ekspert në fushën ku punoni.Zbuloni arsyet përse studimet Master Shkencor në Kolegjin Universitar “Instituti Kanadez i Teknologjisë” (CIT) janë investimi i duhur në karrierë.  MARKETING DIGJITAL1500 EUROProgrami Master në Marketing Digjital ofron një ndërthurje... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress