Home » Archive for 28 Tetor, 2021

STUDENTJA NGA PRISHTINA NË MESIN E STUDENTËVE MË TË DALLUAR NË BOSTON TË AMERIKËS

Ali Hertica  Drenusha Krasniqi nga Kosova, e lindur në Prishtinë , mesin e studentëve më të mirë, ndër  mira  studentët nga të gjitha universitetet shtetërorei Bostonit. Që nga muaji korrik i këtij viti (2021) punoj si Asistente e kërkimeve shkencore në laboratorin Ksander, në Schepens Eye Research Institute (Schepens Instituti i Kërkimeve Shnecore... 

Escobar: Dialogu duhet të përfundojë me njohje reciproke

Zëvendësndihmës-Sekretari amerikan i Shtetit për Evropën dhe Euroazinë, njëherësh i dërguari për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka thënë të enjten se administata e presidentit amerikan, Joe Biden ka dyfishuar përkushtimin amerikan për të punuar me aleatë dhe partnerë që Ballkani Perëndimor të avancojë në rrugën evropiane. Në një dëshmi para Nën-Komitetit... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress