Home » Archive for 31 Tetor, 2021

Buxhetimi i Kosovës edhe për Luginë, ishte domosdoshmëri e kohës

Shkruan:Refik HASANI Dje, kabineti qeveritar i Republikës së Kosovës ka miratuar, projektbuxhetin për vitin 2022, e në të cilin është planifikuar edhe vija buxhetor për krahinën shqiptare që përfshin Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë. Duhet përshëndetur, që për herë të parë kemi që nga viti 1999, që është buxhetuar me mbështetje për Medvegjë, Bujanoc dhe Preshevë,... 

Mehaj jep edhe një lajm për suksesin e komandove të FSK-së

Ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj ka njoftuar se është realizuar me sukses të plotë kursi për vëzhgim dhe zbulim në operacione luftarake. Mehaj ka shkruar në Facebook se ky kurs është realizuar nga specialistët britanik dhe specialistët tanë të shkolluar në Divizionin e Taktikave të Blinduara dhe Vëzhgimit në Warminster. “Falënderim i veçantë për Mbretërinë e Bashkuar... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress