Home » Archive for 1 Nëntor, 2021

Pesha e gurit Arbëror

Nga Nue Oroshi Rrezatimi i ecjakeve paraqitët pranë panteonit qiellor. Sikur toka të mendonte me kohë për diellin pranë qiellit të freskët dhe rrezatues do të ndërtohej një gurapeshë e madhe e cila do ta dritëzonte qiellin për ti ndalur hënës shikimin kah toka dhe qielli shqiptar. Sikur më kohë të ndëgjohej zëri i arbërisë pranë panteonit qiellor shqiponjat gjithmonë... 

Serbët heqin flamurin kombëtar nga ambasada e Shqipërisë në Beograd

Një ngjarje aspak e zakontë është regjistruar në Serbi. Një grup të rinjsh, në Beograd, kanë vendosur që të heqin flamurin shqiptar nga Ambasada e Shqipërisë atje. Kjo ngjarje ka ndodhur para 21 orësh, ndërsa të rinjtë e kanë postuar videon edhe në rrjetet sociale.  Read More »

Me forcë nuk do të thotë se ka drejtësi

Mr.Ali Hertica  Banketi shtetëror me qirinj vezulluese, zhurma e zërave të rëndësishëm që forcojnë ngadalë lidhjet diplomatike: duket si një skenë nga një epokë e kaluar. Ka kaluar koha kur ju, si politikan ose kryetar shteti, mund t’i shpëtonit dimrit kosovartë pashqetësuar duke shkuar në një udhëtim pune në vende më ekzotike.Më i forti  nuk është... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress