Home » Archive for 6 Nëntor, 2021

Kongresistët Amerikan: Sanksione për ata që synojnë destabilizimin e Ballkanit

Një grup i kongresistëve amerikanë kanë kërkuar nga presidenti i SHBA-së, Joe Biden, t’u vihen sanksione atyre që destabilizojnë Ballkanin Perëndimor dhe kanë akuzuar presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiq, për thellim të korrupsionit dhe presion ndaj mediave. Në letrën drejtuar Bidenit, ata shprehen se janë të shqetësuar për situatën politike në Serbi dhe ndikimin... 

Si jemi përballur ne familja Kapiti nga Kosova me politikën në Shqipëri

(kujtesë  për publikun dhe për Albin Kurtin  e Vjosa Osmanin) Nga Skënder Sadri KAPITI Kam shkruar libra, shkrime e opinione me tematikë nacionaliste sepse si te tillë jemi edukuar unë, familja  dhe vëllezërit e mi nga prindërit tanë. Por si të tillë kemi qenë edhe të padëshirueshëm dhe të përjashtuar nga jeta politike, ekonomike, dhe akademike në Shqipëri, pasi... 

Serbët e Zubin Potokut kërcënuan një gazetar e një kameraman deri sa po realizonin një dokumentar

Valon Arifi, gazetar dhe pjestar i shoqërisë civile nga Presheva dhe miku i atij britanik derisa po xhironin në një kanal të Lumit Ibër, nuk u mirëpritën nga banorët e këtij fshati që banohet më shumicë serbe. Nga ura e fshatit Varage në Zubin Potok arritën të realizojnë vetëm 4 fotografi. E çka ndodhi aty tregon vetë z.Arifi. Por Arifit e Hall iu doli një problem... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress