Home » Archive for 7 Nëntor, 2021

Albin Kurti: Sipas Kushtetutës nuk mund të ketë asociacion mbi baza etnike

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti në një intervistë për DW ka folur për Asociacionin e Komunave Serbe, rrezikun e bosnjëzimit të Kosovës, dialogun me Serbinë dhe për “Open Balkan” ndaj të cilit është kategorisht kundër. DW: Zoti Kurti, ju keni disa muaj në qeveri si kryeministër i Kosovës me një mandat të fituar me mbi 50% të votave në zgjedhjet e 14 shkurtit të... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress