Home » Archive for 13 Nëntor, 2021

Egoizmi, injoranca, korrupsioni e tradhtia janë të këqijat që pengojnë kombin

Nga Skënder Sadri KAPITI Kur egoizmi, injoranca, korrupsioni e tradhtia sundojnë dhe  zgjedhin elitën politike, akademike dhe  demokracinë, drejtësinë, patriotizmin e qeverisjen atëhere individi, kombi dhe sovraniteti i shtetit janë të rrezikuar e të kërcënuar seriozisht. Egoizmi, injoranca, korrupsioni dhe tradhtia, këto nuk janë tipare vetëm të politikës e të... 

Më 16 janar 2022, Serbia do të mbaj referendum për ndryshim të kushtetutës

Kryetari i parlamentit serb Ivica Daçiq ka deklaruar për Radio Evropa e lirë se me 16 janar në Serbi do të mbahet referendum për ndryshim të kushtetutës së Serbisë. Sipas kësaj, nëse votohet 50% plus 1 votë atherë në Serbi do të shpallen zgjedhjet në të gjitha nivelet, si lokale ashtu edhe parlamentare, ka deklaruar Daçiq.  Read More »
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress