Home » Archive for 14 Nëntor, 2021

Fituesi i Prishtinës, Përparim Rama: Zotohem se do të jem kryetar i të gjithëve

Kandidati për kreytar të Prishtinës, Përparim Rama në konferencë për media së bashku me kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku kanë shpallur fitoren në kryeqytet. Rama para gazetarëve tha se zotohet se do të jetë kryetar i të gjithëve. “Emocionin e kësaj fitore s’mundem me përshkru me fjalë kjo është fitore e secilit banor pa dallime. Vota jote sot tregon se jemi të... 

PDK fituese e zgjedhjeve lokale në Kosovë, i fiton 9 komuna

Partia Demokratike e Kosovës është fituese e zgjedhjeve lokale në Kosovë pasi ka arritur t’i fitojë 9 komuna. Nga nëntë komunat e fituara, Partia Demokratike e Kosovës ka siguruar udhëheqjen e tri kryeqendrave, Mitrovicës dhe Ferizajit në raundin e parë, ndërsa në balotazh ka arritur ta rikthejë besimin edhe në komunën e Prizrenit. PDK në raundin e dytë gjithashtu ka... 

Vetëvendosje humbësja e zgjedhjeve lokale, i fiton vetëm 4 komuna

Lëvizja Vetëvendosje si duket është partia humbëse në zgjedhjet lokale në Kosovë, me më së paku komuna në të cilat ka fituar në krahasim me partitë e tjera të mëdha Në raundin e parë të zgjedhjeve, Vetëvendosje nuk ka fituar në asnjë komunë, ndërsa ka shkuar në balotazh në 12 prej tyre, shkruan Lajmi.net. Në balotazh, Vetëvendosje ka fituar vetëm në katër komuna,... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress