Home » Archive for 19 Nëntor, 2021

Kryeministri Kurti bisedon në telefon me Escobarin, flasin për punën e njohjes reciproke

​​​​​​​Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, ka njoftuar se ka zhvilluar një telefonatë me Përfaqësuesin Special të Departamentit të Shtetit për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar me të cilin kanë diskutuar për një numër çështjesh. Kurti ka thënë se kanë diskutuar edhe për çështjen e dialogut dhe nevojën për të pasur rezultate, progres... 
© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress