Home » Archive for 1 Dhjetor, 2021

Fal familjes Kapiti, Drenica frymon edhe në Dyrrahun antik

Nga Vilhelme Vrana Haxhiraj Opinion rreth librit të Bedri Tahirit “Atdhetarizmi jeton në përjetësi” Me  rastin e 60 vjetorit të lindjes, i uroj zotit Bedri Tahiri, Jetë të gjatë lumturi në familje, suksese në rrugën e vështirë , por të ndritur të krijimtarisë dhe studimit!Me respekt të veçantë! Vilhelme, Fitim  dhe Familja Haxhiraj Në fillimmuajin qershor... 

Me tiparet e saj dalluese krijimtaria letrare e autorit Prof. Isuf Bajraktari, shpreh më së miri karakterin shqiptar

Nga Hysen Ibrahimi Recension për veprat poetike ”Natë e trishtuar” dhe Poezië e shpirtit”, të autorit Prof. Isuf Bajraktari. Ängelholm,  Nëntor 2021 Ideja kritike e mirëfillt e letërsisë nuk është kritikë që rrënon, por përkundrazi, është kritikë që ndërton. Nuk varet vetëm nga pikëpamja filozofike, por që ka zotësi të shtron strukturimin... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress