Home » Archive for 8 Dhjetor, 2021

Unioni Artistik i Kombit Shqiptar “Kalorës i Urdhërit të Skënderbeut” ju uron shqiptarëve: Gezuar ditën e rinisë

Respekt e mirënjohje për rininë heroike që shëmbi diktaturën më mizore të Europës. Rinia studentore e ktheu dhjetorin e acartë të vitit 90-të në pranverë të demokracisë.Sot pas tre dekadash kjo ditë simbolike është mesazhi më i fuqishëm për demokratët e Shqipërisë.8- dhjetori apelon për shëmbien e regjimit autokratik që u konstruktua mbi rrënojat e regjimit gjakatar... 

OVL e UÇPMB: Njoftim

Organizata e Veteranëve të Luftës së UÇPMB – së e vazhdon aktivitetin e vet nga viti 2004. Rrethanat shoqëroro politike kur u themelua organizata ishin shumë të vështira. Një pjesë e ushtarëve të UÇPMB – së nuk kishin guxim të ktheheshin në shtëpitë e tyre. Ata që mbeten brenda nuk ishin të sigurtë nga përndjekja dhe proceset e montuara politike. Të vendosur për... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress