Home » Archive for 4 Janar, 2022

Viti 2022, sfidat e Bashës dhe të Partisë Demokratike

Nga Skënder Sadri KAPITI Në fillim po i pyes ata të cilët  duan ashtu si dua edhe unë që një minut e më parë që të largohet Edi Rama si kryeministër me gjithe qeverine e tij, po u pyes se nese ta zëmë se Berisha e merr PD-në dhe bëhet ai kryetar, kjo gjë a nuk i shërben  më shumë se gjith të tjerëve së pari  Edi Ramës dhe Partisë socialiste. Pra Berisha... 

SAMI HYSENI-SEMI, U GRADUA ME TITULLIN SENATOR I PARË SHQIPTAR PRANË ASOCIACIONIT FEDERAL GJERMAN PËR ZHVILLIM EKONOMIK

Nga Hysen Ibrahimi Suedi, Förslöv, 4 janar 2022 Sami Hyseni-Semi, sot është Senatori i parë shqiptar pranë Asociacionit Federal Gjerman për Zhvillim Ekonomik sikur edhe Senator Reprezentativ për shtetin e Republikës së Kosovës. Semiu jeton e vepron në Gjermani por me zemër e mendje, përherë në Kosovë. Aftësia për veprim dhe punë të vetëdijshme është parakusht i... 

Salihu: Kisha nderin të jem prezent në Manifestimin tradicional “4 Vjet Zëri i të Rinjëve” në fhatin Rahovicë

Postimi i z. Sami Salihu: “Mbrëmë kam pasur nderin por edhe kënaqësinë të jem prezent në Manifestimin tradicional “4 Vjet Zëri i të Rinjëve” të organizuar nga Forumi Rinor Rahovica. Ishte privilegj i veçant të prezantoja dhe të isha prezent në praninë e Dr. Avni Fetahut, urolog si dhe në praninë e Dekanit të Fakultetit të Edukimit pranë Universitetit... 

Pse ikin misionarët e fjalës së lirë…

Nga Azgan HaklajKa pak kohë që një tjetër intelektual, gazetar, analist, shkrimtar, pjesë e qëndrestarëve që janë përballur me ingranazhet e mazhorancës qeverisëse dhe derivateve të saj në politikën e vjetër u largua nga Shqipëria dhe ka kërkuar azil politik në Francë së bashku me të birin. Dukagjin Hata, njëri nga gazetarët e parë të së parës gazetë opozitare... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress