Home » Archive for 9 Janar, 2022

Tani që Partia Demokratike po lirohet nga berishizmi, shumë shpejt do ta shporrë nga pushteti edhe krimo-korrupsionin ediramaist

Nga Skënder Sadri KAPITI Tani, dje me 8 Janar 2022 me protestën vandaliste prokorrupsion , atë antiamerikane me në krye non gratistin  pwr korrupsion Sali Berisha u vertetua se rrezik kombëtar për Shqipërinë është korrupsioni, Trekendshi i Bermudës sic e quan drejt dhe sakt Kryetari Partisë Demokratike të Shqipërisë z. Lulzim Basha,  trekendëshin e korrupsionit Rama-Berisha-Meta. Dje... 

Parandaloje dhunën o Sali Berisha?!

Nga XHAVIT ÇITAKUNuk po mund të besoj që një mjek, një njeri që ka dhënë betimin e Hipokratit, një politikan me eksperiencë të gjatë, një intelektual të organizoj protesta të dhunshme, protesta që eskaluan deri në shkallën e rrezikshmerisë për humbjen e jetëve njerëzish, protesta që shkatërruan pasurinë e partisë së cilës i takon edhe vetë. Në këtë rast dhe në... 

Shqipëria vëndi i dy ngjarjeve politike të padëgjuara botërisht, ajo e vitit 1997 dhe e 8 Janarit te vitit 2022

Nga Skënder Sadri KAPITI Në këto 30 vite tranzicioni paskomunist, Shqipëria ka regjistruar dy ngjarje të padëgjuara në historinë politike botërore. E para është ajo që ka ndodhuar në vitin 1997 kur në një kohë rekord 2 apo 3 ditësh shteti shqiptar ra, u shemb  dhe u rrënua krejtësisht. Dhe ngjarja e dytë është ajo që ndodhi sot me datë 8 Janar 2022, ajo e një proteste... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress