Home » Archive for 14 Janar, 2022

Ardita Sinani: Partneritet në zgjerim me Republikën e Turqisë

Sot, kryetarja e Preshevës znj. Ardita Sinani pati nje takim në Beograd me Koordinatorin e Agjencisë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim në Serbi, z. Mehmet Mete Anaç Postimi i znj. Sinani: “Projekte të reja Partneritet në zgjerim me Republikën e Turqisë Kjo u reflektu edhe sot në takimin që pata në Beograd me Koordinatorin e Agjencisë Turke për Bashkëpunim... 

Murati: Kosova e angazhuar për ndërkombëtarizimin e problemit të pasivizimit adresave të shqiptarëve të Luginës

Këshilltari i presidentes Vjosa Osmani, Artan Murati, deklaroi se institucionet e vendit janë angazhuar në dy vjetët e fundit që ta ndërkombëtarizojnë problemin e pasivizimit të adresave të shqiptarëve në Serbi. Në emisionin Rubikon në Klan Kosova, ai tha se nga tetori i vitit të kaluar, në mbledhjen e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara këtë çështje... 

“Brava” e Luzim Bashës dhe “non grata” amerikane kundër korrupsionit

Nga Skënder Sadri KAPITISi hyrje: po mirë more si e rreni dhe mashtroni veten ju protestuesit kundër korrupsionin dhe kundër non gratës amerikane, se ju do ta fitoni betejën antiamerikane dhe kundër korrupsionit?!Po pse me kaq pa mend veproni, pasi a nuk ishin SHBA-at ato të cilat mposhtën Perandorinë e së keqes, Bashkimin sovjetik dhe që shëmben mbretëritë diktatoriale komuniste... 
© 2022 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress