Home » Lajme » PD: ME FAT FESTA E KURBAN BAJRAMIT

PD: ME FAT FESTA E KURBAN BAJRAMIT

ME FAT FESTA E KURBAN BAJRAMIT

Bajrami në Islam është qetësi dhe dinjitet, ku myslimanët falenderojnë dhe madhërojnë Zotin që është Një dhe i Gjithpushtetshëm. Ditët e Bajramit janë ditët e lumturisë së përbashkët me vëllezërit e tjerë, janë ditët e lulëzimit të ndjenjave të vëllazërisë, paqes e shëndetit, janë ditët e gëzimit të përbashkët me të afërmit, fqinjët, shokët dhe me mbarë njerëzit.

Së fundi i lutem Allahut që kjo festë të sjellë në shtëpitë e shqiptarëve paqe, kënaqësi, gëzim dhe hare. Le të sjellë kjo festë më shumë mirësi, afrimitet dhe dashuri mes njëri-tjetrit, në të mirë të shoqërisë, kombit dhe gjithë njerëzimit.

 

 

 

 

Bujanoc  05.11.2011

.                                                                                                                                         Kryetari i Partisë Demokratike

.                                                                                                                                                            Mr. Nagip Arifi

Teachers often submit videos on what they did with their https://homework-writer.com/ winnings

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch