Home » Lajme » Abelard Tahiri flet për vizitën e presidenti në Veri

Abelard Tahiri flet për vizitën e presidenti në Veri

“Ishte nder i veçantë që të jem pjesë e delegacionit të Presidentit të Republikës së Kosovës, z. Thaçi, në vizitën e tij në Bernjak dhe në Ujman. Ëndrra jonë për një Kosovë sovrane dhe kompakte, është bërë realiteti ynë i përhershëm”, ka thënë Tahiri në një postim në facebook.

Ministri i Drejtësisë, Ableard Tahiri, ka qenë zyrtari i parë i institucioneve të Kosovës që ka folur për vozitin e presidentit Thaçi në Veri. Ai ka thënë se ëndrra për një Kosovë sovrane dhe kompakte, është bërë realitet.

“Ishte nder i veçantë që të jem pjesë e delegacionit të Presidentit të Republikës së Kosovës, z. Thaçi, në vizitën e tij në Bernjak dhe në Ujman. Ëndrra jonë për një Kosovë sovrane dhe kompakte, është bërë realiteti ynë i përhershëm”, ka thënë Tahiri në një postim në facebook.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch