Akademi solemne “Marie Shllaku mbretresha e nacionalizmës shqiptare”

Read Time:1 Minute, 9 Second

Shoqata “Trojet e Arbrit” – Prishtinë dhe  Qendra për Hulumtime Shoqërore dhe Historike -Pejë, organizojnë: Akademinë solemne me rastin e vendosjes se bustit të Heroinës së Shqipërisë Etnike Marie Shllaku në Pejë me temën bosht: “Marie Shllaku mbretresha e nacionalizmës shqiptare”. Ftojmë të gjithë shqiptarët pa dallim krahine, feje apo ideje që të marrin pjesë në këtë solemnitet kulturor dhe kombëtar. Akademia do të mbahët në Sallën e Asamblesë Komunale në Pejë më, 2 prill 2024 dhe do të filloj në ora 11:00. Pas përfundimit të Akademisë te gjithë bashkë do të shkojmë për të bërë zbulimin e bustit të Heroinës Marie Shllakut në qendër të Pejës. Zbulimi i bustit do të bëhët në orën 14:00. Ftojmë të gjithë qytetarët që me rastin e zbulimit të bustit të Heroinës Marie Shllaku të sjellin lule të fresketa ku do të vendosen pranë bustit ashtu siç ishte edhe amaneti i Heroinës Marie Shllaku se nuk do ti mungojnë lulet Kosovës që ti vendos mbi varrin tim.

Ju mirëpresin:

Nue Oroshi –Kryetar i Shoqatës “Trojet e Arbrit“

Afrim Shabi-Drejtor i Qendrës për Hulumtime Shoqërore dhe Historike-Pejë


Lek Mrijaj:

Përshëndetje Nue! Ju përgëzoi për punën dhe veprimtarinë kolosale. Një vepër qe do ti rezistoj shekujve. Me erdhi mirë edhe për Mustafa Krujen. Uroj qe edhe Kapidani te shkelqej në Shkodër.  Suksese. Të fala. Lekë Mrijaj 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Përshëndetje me admirim të veçantë<br>për katër profesorë
Next post Michael Roth: Vuçiqi është zgjatje e Kremlinit dhe Pekinit në Evropë