Akil Gjakova fiton Medaljen e Bronztë në Kampionatin Evropian

Read Time:28 Second

Akil Gjakova ka fituar Medaljen e Bronztë në Kampionatin Evropian, që po mbahet në Montepellier të Francës. Kjo pas fitores në repesazh nga Lasha Shavdatuashvili i Gjeorgjisë.

Rruga e Gjakovës për deri tek kjo arritje ka qenë e ngarkuar me disa përballje, ku ai paraprakisht ka fituar nga bullgari Mark Hristov dhe serbi Bagajev Bajsangur, kurse  raundin e parë e ka kaluar pa luftë. 

Medalja e Gjakovës është e katërta për Kosovën në Evropian. Paraprakisht medalje kanë fituar edhe Distria Krasniqi, Nora Gjakova e Laura Fazliu. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Ivica Daçiq: Kosova mund të hapë ambasadë në Hënë, jo në Serbi
Next post Francë: Laura Fazliu merr Medaljen e Bronztë