Home » Lajme, Vendore » Aktivistët e PVD-së në Bujanoc në shënjestër të dhunës nga militantët politik

Aktivistët e PVD-së në Bujanoc në shënjestër të dhunës nga militantët politik

PARTIA PËR VEPRIM DEMOKRATIK –

DEGA NË BUJANOC

 

Aktivistët e PVD-së në shënjestër të dhunës nga militantët politik

 

Partia për Veprim Demokratik – Dega në Bujanoc, dënon  aktet e sulmit më barbarë dhe makabër të mundshëm nga tre persona të panjohur ndaj shtëpisë së aktivistit nga Tërnoci (lagja Terzi) të këtij subjekti, Amir Xhaferi, me ç rast në mënyrë më çnjerëzore është demoluar shtëpia e aktivistit tonë dhe është abuzuar mirëqenia shoqërore dhe psikike e familjes Xhaferi.

Partia për Veprim Demokratik – dega në Bujanoc kërkon nga rivalët politik që në mënyrë të menjëhershme ndërpresin aktet e dhunës ndaj aktivistëve të PVD-së dhe mos të lejojnë që politika të inkurajoj dhunën brenda shqiptarëve.

 

 

Bujanoc. 08.05.2012

One Response

  1. rexhep thotë:

    Eselamu alejkum
    Kjo nuk guzon të ndodhë që mes vehte të hakmerremi apo të kemi xhelozi. Kjo është nji dukuri negative prezente fatkeqësishtë tek ne. Larg këtyre dukurive.

    Ue selam

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress