Aktori Zef DEDA, një gjigand i skenës

Read Time:28 Second

Nga Simon SHKRELI– aktor në Teatrin “Migjeni”, Shkodër.

Zef Deda vdiq, ishte një lajm shumë i rëndë që më erdhi sot në mëngjes. Dhe menjëherë memoria më çoi në 2006 kur në shfaqjen e parë në Teatrin ” Migjeni” do e kisha partner!

Gëzohej për në të rinjët, shijonte çdo veprim tonin dhe asnjëherë nuk përtonte që të na jepte këshilla. Madje edhe kërkonte këshilla. Thjesht një gjigand i skenës!

Një humbje që tronditë sepse skena nuk ka një Zef Deda të dytë. Qofsh i Parajsës Meastro Zef Deda!!!

(Simon SHKRELI, FB, 24.11.2023)

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Autoritetet e sigurisë në Kosovë dhe ato ndërkombëtare, rrisin nivelin e sigurisë
Next post Emisari i Britanisë së Madhe për Ballkanin Perëndimor, takon komandantin e Ushtrisë Serbe