Albin Kurti: Bërnabiqi le të hyn në Kosovë me letërnjoftim të Serbisë

Read Time:24 Second

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti,  në konferencë për shtyp ka folur ndër tjera edhe për vizitën që do të bëj kryeministrja e Serbisë Ana Bërnabiq të hënën në Kosovë.

“Jemi pas 1 shtatorit dhe reciprociteti është në rregull. Edhe Bërnabiqi le të hyjë në Kosovë me letërnjoftim për të parë se ky shtet është demokratik”, tha ai.

Kryeministri Kurti tha se Kosova është shumë më demokratike sesa Serbia.

Ai tha se Kosova dhe Serbia nuk kanë njohje reciproke.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Vetëm SHBA e shpëtojnë Shqipërinë nga korrupsioni
Next post Të hënën Lugina e Preshevës do të vizitohet nga zv.kryeministri i Kosovës, Besnik Bislimi dhe Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci