Albin Kurti-Escobarit: E nevojshme që t’i kërkohet Serbisë llogari për Banjskën

Read Time:34 Second

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti është deklaruar për takimin me emisarin amerikan, Gabriel Escobar.

Përmes një postimi në platformën ‘X’, Kurti falënderoi Escobarin për angazhimin dhe mbështetjen e ShBA-së, ndërsa shtoi se ekziston nevoja që t’i kërkohet llogari Serbisë për sulmin në Banjskë.

Ai theksoi se e ka informuar Escobarin lidhur me hapat që ka ndërmarrë qeveria për çështjen e dinarit.

“Fantastike të takohesh me Zëvendës-Ndihmës Sekretarin Amerikan të Shtetit, Gabriel Escobar. E falënderova për mbështetjen e ShBA-së dhe nevojën që Serbia të mbahet përgjegjëse për sulmin e Banjskës. Gjithashtu e informova për hapat që ka ndërmarrë qeveria dhe gatishmërinë për të mirëpritur sugjerimet”, ka shkruar Kurti në X.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Gabriel Eskobar: SHBA ka punuar në favor të Kosovës dhe ajo duhet të dëgjojë
Next post Bashkimi Evropian paralajmëron takim në nivel kryenegociatorësh në Bruksel më 19 mars