Albin Kurti në Davos takon O’Brien: Gjithmonë të bashkërenduar me SHBA-të

Read Time:42 Second

Pas pjesëmarrjes në panairin “Swissbau 2024”, kryeministri Albin Kurti, vijoi me agjendën e tij në Davos të Zvicrës, ku u takua me zëvendës sekretarin për Çështjet Evropiane dhe Euroaziatike të Departamentit të Shtetit Amerikan, James C. O’Brien. Në takim, siç njofton Qeveria, është theksuar angazhimi dhe përkushtimi për fuqizimin e bashkëpunimit e thellimin e marrëdhënieve ndërmjet dy vendeve.

Biseda më tej u fokusua në aktualitetin në vend e rajon, thuhet në njoftim.

“Si partnerë dhe aleatë, jemi gjithmonë të bashkërenduar dhe në komunikim të vazhdueshëm. Zëvendës sekretari O’Brien vlerësoi përparimin ekonomik dhe demokratik të Kosovës dhe vetëpërmbajtjen e institucioneve të Republikës së Kosovës pavarësisht provokimeve dhe sulmeve në veri të vendit”, thuhet në njoftimin e Qeverisë.

Kryeministri Kurti e ka falënderuar zëvendës sekretarin O’Brien për bisedën e mbështetjen e vazhdueshme të tij dhe të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Opinion: Hajdutët e Republikës
Next post Bislimi takon ministrin shqiptar, Igli Hasani, flasin për shqiptarët në Luginë