Albin Kurti në Paris pritet nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron

Read Time:42 Second

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Albin Kurti, në prag të Forumit të Paqes që organizohet në kryeqytetin francez, Paris, është pritur nga Presidenti francez Macron.

“Në Pallatin Élysée, bashkë me Ritën, mysafirë të Presidentit francez Macron dhe Zonjës së Parë të Francës, Brigitte Macron, në prag të edicionit të gjashtë të Forumit të Paqes në Paris”, ka shkruar ai në ‘Facebook’.

Kurti sonte ka qenë pjesë e darkës me krerët e shteteve dhe qeverive pjesëmarrëse në këtë Forum.

Sipas njoftimi, të shtunën, më 11 nëntor, duke filluar nga ora 10:00, në kuadër të ditës së dytë të Forumit të Paqes, Kryeministri Kurti do të marrë pjesë në panelin e diskutimit me temën “Krijimi i paqes dhe ndërtimi i një bote më të sigurt”, ndërkohë që gjatë qëndrimit atje do të zhvillojë disa takime.

https://www.facebook.com/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Antonio Guterres: Makth i pafund humanitar për civilët e Gazës
Next post PVD fton partitë shqiptare të Luginës për të garuar së bashku në zgjedhjet parlamentare