Albin Kurti në telefonatë me Escobar, temë zbatimi i shpejtë i Marrëveshjes

Kryeministri Albin Kurti, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me Zëvendës-ndihmës Sekretarin e Shteteve të Bashkuara për Çështje Evropiane dhe Euroaziatike dhe njëherësh të dërguarin e posaçëm të Shteteve të Bashkuara të Amerikës për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar.

U bisedua për rëndësinë e zbatimit të shpejtë dhe të plotë të Marrëveshjes Bazike dhe Aneksit të saj.

Kryeministri shprehu gatishmërinë e tij për t’u angazhuar aktivisht në takimin e nivelit të lartë politik të së enjtes në Bruksel, teksa falënderoi Shtetet e Bashkuara të Amerikës për ndihmën dhe mbështetjen e vazhdueshme për Kosovën.

Lini një Përgjigje

Previous post Shqipëria mposht Poloninë në ‘finalen’ e kualifikimit me rezultat 2-0
Next post Besnik Bislimi takon përfaqësues nga Lugina e Preshevës, pohon diskriminimin