Albin Kurti uron Ardita Sinanin: Tani mbështetja për Preshevën do të rritet edhe më shumë

Read Time:1 Minute, 7 Second

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti ka pritur sot fituesen e zgjedhjeve në komunën e Preshevës, Ardita Sinanin

Kryeministri Kurti e ka uruar zonjën Sinani për fitoren bindëse në zgjedhjet e 2 qershorit duke e përgëzuar për suksesin e arritur.

Kryeministri ka deklaruar se tani Ardita Sinanin e pret një angazhim serioz për formimin e një koalicioni të fortë për një qeverisje të qëndrueshme.

Albin Kurti ka premtuar se tani kur në udhëheqjen e komunës së Preshevës do të jetë Ardita Sinani mbështetja për Preshevën vetëm sa do të rritet e shtohet me bashkëpunimin e afërt që do ta kemi.

Postimi i Kryeministrit Kurti

Mirëprita në kryeministri Kryetaren e ardhshme të Komunës së Preshevës, Ardita Sinani.

E urova për fitoren bindëse dhe e përgëzova për suksesin e arritur. Krahas punës që po vazhdon në njësinë zgjedhore në Leran të Preshevës, meqë aty do të ketë rivotim të enjten e javës që po vjen, Arditën tani e pret një punë tjetër e rëndësishme për ndërtimin e një koalicioni të fortë për një qeverisje të qëndrueshme e në shërbim të qytetarëve. Për këtë të fundit më njoftoi se tashmë ka filluar angazhimin e saj të plotë e të sinqertë.

Vëmendja dhe mbështetja për Preshevën që nuk ka munguar gjatë qeverisjes sonë, vetëm sa do të rritet e shtohet me bashkëpunimin e afërt që do ta kemi.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Zgjedhjet në Bujanoc, Musliu: Shqiptari që bashkëpunon me SNS-in dhe aparatin shtetëror po na konteston rezultatin
Next post Shqipëria në prag të EURO 2024, mposht Azerbajxhanin me rezultat 3:1