Home » Lajme » Aleanca Kuq e Zi & Ragmi Mustafa, protestë përpara ambasadës serbe

Aleanca Kuq e Zi & Ragmi Mustafa, protestë përpara ambasadës serbe

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=2yCsAET8g60

Aktivistë të Aleancës Kuq e Zi bashkë me studentë të ardhur nga Kosova kanë protestuar përpara ambasadës serbe në Tiranë, ndaj situatës së tensionuar në Luginën e Preshevës. 

Myslym Pasha, sekretar i Përgjithshëm i Alenacës Kuq e Zi tha se shqiptarët e Luginës së Preshëvës nuk duhet të ndjehen të vetmuar, të izoluar dhe të nëpërkëmbur nga Serbia pasi me zemrat e tyre rrahim miliona zemra të tjera shqiptarësh.

Kësaj proteste i është bashkuar e kryetari bashkisë së Preshevës Ragmi Mustafa.

 

One Response

  1. 007 thotë:

    KU JAN TJERT POLITIKANA TE PRESHEVES A VEQ RAGMIA ESHTE SHQIPTAR NE PRESHEVE NDOSHTA RIZA HALIMI DO TE PROTESTOJ NE BEOGRAD HEHE

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress