Home » Lajme » Ambasadori i Francës në Kosovë, Zhan Fransoa Fitu tha se nuk ekziston asnjë plan special i fshehtë për veriun

Ambasadori i Francës në Kosovë, Zhan Fransoa Fitu tha se nuk ekziston asnjë plan special i fshehtë për veriun

Sipas tij, veprimet e Qeverisë së Kosovës janë legjitime dhe ajo po bën punë të mirë së bashku me Eulex-in dhe KFOR-in, në implementimin e marrëveshjes së 2 shtatorit. Fitu të enjten, e ka thirrur një konferencë për media, duke deklaruar se ”barrikadat në veri duhet të hiqen nga vetë serbët sepse ato janë pengesa kryesore për vetë jetën dhe përditshmërinë e qytetarëve”.

How much time will it tick this site take you to do this job well

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress