Antonio Guterres: Makth i pafund humanitar për civilët e Gazës

Read Time:22 Second

Civilët në Gaza, duke përfshirë fëmijë dhe gra, përballen me një makth humanitar të pafund.

”Disa ndihma kanë filluar të vijnë, por është një pikë në oqean, nevojat janë të mëdha.Duhet të ndërhyjmë”, theksoi ai.

“Ne mund të ndihmojmë civilët në Gaza që më në fund të shohin një fije shprese, një shenjë solidariteti, tani është koha për veprime konkrete”, shtoi ai, duke përsëritur thirrjen për “një armëpushim të menjëhershëm humanitar”.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Leave a Reply

Previous post Albin Kurti në takim me përfaqësuesit e Luginës, kërkon unitet për zgjedhje
Next post Albin Kurti në Paris pritet nga Presidenti i Francës, Emmanuel Macron