Home » Lajme » ARDITA SINANI: 𝐓𝐀𝐒𝐇𝐌Ë 𝐌𝐄 𝐏𝐀𝐍𝐀𝐈𝐑 𝐓Ë 𝐋𝐈𝐁𝐑𝐈𝐓 𝐃𝐇𝐄 “𝐀𝐑𝐓 𝐌𝐔𝐑𝐀𝐋”

ARDITA SINANI: 𝐓𝐀𝐒𝐇𝐌Ë 𝐌𝐄 𝐏𝐀𝐍𝐀𝐈𝐑 𝐓Ë 𝐋𝐈𝐁𝐑𝐈𝐓 𝐃𝐇𝐄 “𝐀𝐑𝐓 𝐌𝐔𝐑𝐀𝐋”

Postimi i znj. Sinani:

“Panairi i librit 📚 dhe “Arti Mural” 👨‍🎨 janë dy projektet e reja që do të mbështetën bashkërisht nga Ministria e Kulturës së Republikës së Shqipërisë 🇦🇱 dhe Bashkia e Tiranës.

Falenderova përzemërisht 🙏 Ministren e Kulturës, znj.Elva Margariti dhe kryetarin e Bashkisë së Tiranës, z.Erion Veliaj, për përkrahjen 🤝 e tyre për këto dy projekte në veçanti dhe për Komunën e Preshevës.

Këto dy projekte janë të rëndësishëm jo vetëm se organizohen dhe jetësohen për herë të parë 💪, por sidomos sepse kontribuojnë në zhvillimin e fushës letrare ✍, botuese 📕 dhe arkitekturore 🏛 të komunës sonë.

Urime ❤

#Panairi #ArtMural #MinistriaKulturës #BashkiaTiranë #PreshevaEre

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 Kosovalindore.com · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress