Home » Lajme » Ardita Sinani ne Rubikon: Shqiprim Arifi je i dyshimt, i lidhur ngusht me Beogradin. Kontaktet e mira me BIA kush po i ka?

Ardita Sinani ne Rubikon: Shqiprim Arifi je i dyshimt, i lidhur ngusht me Beogradin. Kontaktet e mira me BIA kush po i ka?

Shqiperim Arifi: Nese nuk e qeli kufirin Miratoc-Llojan une jap dorehqje. Haziri: Prej nga jep dorëheqje?, ti ashtu-keshtu ke dhënë?!.. Shqiperim Arifi: Hej ti Naser mos e perzij ktu shume muhabetin!..

Mbremë eshte pare nje tribune ne nje televizion kosovare te drejtuar nga Adriatit Kelmendi ku u tregua marifetlleku i “preshevalive” qe haheshin sie qente mes veti per karrige duke akuzuar njeri tjetrin.

 

Shqiperim Arifi: Nese nuk e qeli kufitn Miratoc-Llojan une jap doreheqje. Haziri: Prej nga jep dorëheqje?, ti ashtu-keshtu ke dhënë?!.. Shqiperim Arifi: Hej ti Naser mos e perzij ktu shume muhabetin!..

Ardita Sinani: Ne Presheve ska parti te reja dhe te vjetra..Por ka njerez me vlere, me pervoje qe shkojne vijne por ka edhe te rinje qe pasurojne partine tone. Por kemi parti te reja qe sak lidhje me politike dhe mund te mos kene vlere. Ky njerio eshte i dyshnimte dhe dfihen lidhjet Shqiprimit me Beogradin takimet fshehta me autoritetet serbe njefare Gjulliqi ne Vranje, Surdolice e Nish deri ne Beograd.

 

Adriatik Kelemendi: Shqiperim mund te na thoni cka behet fjale ketu pse shiptaret ju akuzojne per lidhje te ngushta me Beogradin, bashkepunimin me Gjulliqin, kontrbandimin etj ?

Shqiperim Arifi: Ardita duhet te flasesh me fakte e jo ma fjalet e kafeneve apo fb

Ardita Sinani: Fakte kemi sa te duash. Deshmi me e mire eshte nenshkrimi juaj ne dokumente ku ben fjale per kete nje te ashtuqujatur plan aksional ne nje dokument ku Kosova eshte shkruar si “Kosovo i Metohija”. Shkojm me tutje, me trego Shqiperim qka ke kryer apo sa dite shkoll i ke ? sepse ne mesin e shqiptareve ne Presheve je i panjohur?

 

Shqiperim Arifi: Ardite mori cka ke kryer ti me trego se pari..

 

Ardita Sinani: Ne do ta luftojme misionin tend te dyshimite. Pse e thirere polices serbe me i hqeur flamujt kombëtar

Ardita Sinani: Jam profesoreshe ne SHM Skenderbeu. Kam te mbaruar Faklultetin Ekonomik dega e Menaxhim dhe informatik ne Universitetin e Kosovës. Po ti Shqiprim cka ke kryer se nuk dime gje per ty je shume anonim ne mesin tone?

Shqiperim Arifi: Si je pranuar ne pune, a ke pas konkurs? Ne skemi ardhur ketu me tregu se cka kemi kryer. Mos na kallxo ketu fantazija. Ne PVD ka kuadro te vjeteruara qe 27 vjet skane bere gjë per komunen. Degjo Adriatk kjo Ardita s eshte personi qe drejton partine as komunen. Muajve te fundit 24 ore e ke pas qat kryetari pal te PVD-së ne zyre bashke me Arditen.

Ardita Sinani: Hyrja e serbeve ne kuvednin e Presheves eshte mertie e koalicioninit te perkohshme mes Alteranatives se juve Shqiperim dhe SNS se Vucicit. Ne do ta luftojme misionin tend te dyshimite. Je i panjohur per shqiptaret, je ne bashkepunim me shtetin serb dhe nga ta ke mbeshtetjen. Per pas vienies së flamujve tane kombëtare thirre policise serbe o djal?. Raportet, kontaktet e mira me BIA kush po i ka? Te thash se per ne je i panjohur dhe i deshmite dhe mund te shkosh andej nga ke ardhur ne Gjermani.

 

Shqiperim Arifi: Mo bre, kjo Ardita rrence, shpifese dhe prape del dyftyrese.. Po me dhimbesh, po me vjen gjynah se je e manipuluar.

Ardita Sinani: Auuuuu

Shqiperim Arifi: Ceshtja e hapjese se kufiri Miratoc-Lloje ka qen nje tem ee starngarukuar e ster perspritur dhe une do ta hapi ate se shpjejti.

Naser Haziri: Nuk po ndalim te kufri se e di se sbe gje tay. po tek uji dhe Moravica..Mun dte me thuash cfare kuadro ke aty profesionale ?

Shqiperim Arifi: Naser bre, kukuu bre, edhe ti po ma thue ket a ? Phaaaa.. A bon ti mem kallxue nga familja jote ke nuk e ke punesuar e ke me lehte sespe ke shjume ata tjret e punesuar. Ti po don me u hanger me fjlae, me programe apo me kualifike.. Une jam dorëheqje nese nuk e hapoi kufiri Miratoc-Llojan

Naser Haziri: Sa i perket kufijve ti smundesh me e hapur, se seshte qeshjte komunave por nderkombetare dhe ceshje mes dy shteteve Serbise deh Maqedonise. Tha se do te japesh dorheqje, nui di cka kush do te japesh doreheqje, tin ashtu kështu o Shqiperim ke dhene doreheqje..

Shqiperim Arifi: Hej ti Naser mos e perzij ktu shume muhabetin

Sami Aliu: Debati mes Ardsitesd eh Sqhiperimit u teprua me ekto sulme e kunderakuza. Deabti duhej te perqendrohej ne prblemet reale qe preokupojne qytetaret e Preshevës. E them me keqardhje se spektri politik ne Presheve eshte i coptuar. Dhe ky mosunifikim per shtati po i shkon Serbisë. Une e kuptoj se si Ardita dhe Shqiperimi pretendojne te jen kryetar komune dhe nuk jane ne gjendje te mbajne veten ne nje debat, te jene me serioz para qytetareve tane te cilet po na shikojne ne keto momente..

 

Per fund, nëse, lideri i PDSH-së Ragmi Mustafa akuzoi se fundit Shqiperim Arifin qe paska ndersyer policine serbe per heqjen e flamujve dhe nese kjo Ardita Sinani mbreme ne nje televizion kosovar ne nje debat te drejtuar Adriatik Kelmendi akuzoi Shqiperim Arifin per lidhje te ngushta me Beogradin dhe BIA-n, atëhere vertete mund te thuhet se nuk eshte dicka ne rreguil me kete djal qe drejton APN-në qe i shkojne  e mbrapa disa njerez per iks interesash.

Leave a Reply

You must be Logged in to post comment.

© 2021 KosovaLindore · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress
ShqipEnglishDeutsch